ikona wczytywania strony

Ośrodek Pomocy Społecznej w Mosinie

Link do platformy epuap Link do BIP

Jesteś tutaj: Strona Główna ❯ Aktualności ❯ Kolonia letnia
← Powrót do strony głównej
← Powrót do wszystkich artykułów z menu "Aktualności"

Aktualności

Ikonka symbolizująca artykuł

Kolonia letnia

2024-06-03

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Mosinie, realizujący „Gminny Program Profilaktyki i Przeciwdziałania Alkoholizmowi oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2024-2025” organizuje  w dniach od 24.06.2024r. do 3.07.2024r.

bezpłatną, 10-cio dniową kolonię letnią nad morzem w Mikoszewie, w Ośrodku Wczasowo-Kolonijnym ”ARMANDO”, ul. Gdańska 28c, 82-103 Mikoszewie wraz z programem profilaktycznym dla 85 dzieci zamieszkujących na terenie gminy Mosina, z rodzin, w których występują problemy społeczne.

Dzieci wytypowane będą przez dyrektorów i pedagogów szkolnych z terenu Gminy Mosina.

Realizatorem letniego wypoczynku będzie Stowarzyszenie pod nazwą „Nasze Szwederowo” z Bydgoszczy, wyłonione zgodnie z procedurami zawartymi w Zarządzeniu Nr OPS-OR.002.8.2021.MK Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Mosinie z dnia 7 maja 2021r. w sprawie wprowadzenia regulaminu udzielania zamówień, których wartość, bez podatku od towarów i usług, jest mniejsza niż kwota 130 000zł.

Dzieci będą miały zapewnione:

  1. przejazd autokarem w obydwie strony pod opieką konwojentów „Sprzedającego”,
  2. pobyt w ośrodku kolonijnym, w budynku murowanym, posiadającym własną świetlicę i stołówkę, pokoje nie więcej niż  6-cio osobowe, z własnymi łazienkami,
  3. obiekt ogrodzony, posiadający własną infrastrukturę (boisko do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, plac do ogniska) i położony do 500m od plaży,
  4. wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja),
  5. opiekę kadry pedagogicznej,
  6. ubezpieczenie NNW: 20 000,00zł,
  7. 2 całodniowe wycieczki,
  8. 1 wycieczkę edukacyjną,
  9. inne atrakcje, takie jak:  konkursy, quizy, dyskoteki, ogniska, zajęcia i turnieje sportowe, wieczory artystyczne,
  10. program profilaktyczny uwzględniający tematykę: uzależnień (alkohol, narkotyki, nikotyna, internet, telefon), zachowań, w tym promocji zdrowia psychicznego, zdrowego trybu życia, przeciwdziałania agresji.

Realizator wypoczynku letniego od kilku lat współpracuje nie tylko z Gminą Mosina ale również z Kuratorium Oświaty w Poznaniu i ościennymi gminami. Rzetelnie wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań zawartych w umowie. Zapewnia dobre warunki lokalowe, doświadczoną kadrę pedagogiczną, terapeutę oraz bogaty program pobytu.

Zobacz także: starsze artykuły z menu "Aktualności" (archiwum)

Ośrodek Pomocy Społecznej w Mosinie

ul. Dworcowa 3
62-050 Mosina
tel. (61)819-20-82

Link do platformy epuapLink do bipPolityka prywatnościDeklaracja dostępności