ikona wczytywania strony

Ośrodek Pomocy Społecznej w Mosinie

Link do platformy epuap Link do BIP

Jesteś tutaj: Strona Główna ❯ Profilaktyka alkoholowa ❯ LETNI WYPOCZYNEK
← Powrót do strony głównej
← Powrót do wszystkich artykułów z menu "Profilaktyka alkoholowa"

Profilaktyka alkoholowa

Ikonka symbolizująca artykuł

LETNI WYPOCZYNEK

2021-05-31
Logo OPS Mosina

Ośrodek Pomocy Społecznej w Mosinie realizując „Gminny Program Profilaktyki i Przeciwdziałania Alkoholizmowi na rok 2021”, organizuje  w dniach  od 26.06.2021r. do 5.07.2021r.  bezpłatny, letni wypoczynek nad morzem we Władysławowie, dla 92 dzieci z rodzin z problemami społecznymi z terenu Gminy Mosina.

Wybór dzieci na bezpłatny letni wypoczynek dokonywany będzie wyłącznie przez dyrektorów i pedagogów szkół podstawowych z terenu Gminy Mosina.

 Zainteresowane wyjazdem dzieci, za zgodą rodziców proszone są  o zgłaszanie się po karty kolonijne do pedagogów na terenie swoich placówek oświatowych.

            Realizatorem letniego wypoczynku będzie Stowarzyszenie pod nazwą „Nasze Szwederowo” z Bydgoszczy, wyłonione zgodnie z procedurami zawartymi w Zarządzeniu Nr OPS-OR.002.8.2021.MK Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Mosinie z dnia 7 maja 2021r. w sprawie wprowadzenia regulaminu udzielania zamówień, których wartość bez podatku od towarów i usług jest mniejsza niż kwota 130 000,00zł.

            Koszt wypoczynku letniego wyniesie 89 976,00zł.

            Dzieci poza transportem w obydwie strony (Mosina – Władysławowo, Władysławowo –Mosina), będą miały zapewnione:

-pobyt w ośrodku kolonijnym, w budynku murowanym, posiadającym własną świetlicę
i stołówkę, pokoje nie więcej niż  6-cio osobowe, z własnymi łazienkami, ponadto obiekt będzie ogrodzony, posiada własną infrastrukturę (boisko do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, plac do ogniska) i położony jest 600m od plaży,

- wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację),

- opiekę kadry pedagogicznej,

- ubezpieczenie NNW: 20 000,00zł,

-  środki ochrony indywidualnej związanej z zaleceniami Państwowej Inspekcji
  Sanitarnej – płyny dezynfekcyjne, maseczki,

- 2 całodniowe wycieczki,

- 1 pieszą wycieczkę,

- 1 rowerową wycieczkę,

- 1 rejs statkiem,

- inne atrakcje, takie jak:  konkursy, quizy, dyskoteki, ogniska w ramach zachowania wszelkich obostrzeń epidemiologicznych określonych na danym obszarze, 

- 16 godzin programu terapeutycznego uwzględniającego tematykę: uzależnień (alkohol, narkotyki, nikotyna, internet, telefon), zachowań, w tym promocji zdrowia psychicznego, zdrowego trybu życia, przeciwdziałania agresji, pomocy dzieciom i młodzieży po izolacji COVID-19.

            Ponadto wybrany realizator wypoczynku letniego zapewnia obiekt kolonijny wyłącznie dla dzieci z gminy Mosina na czas ich pobytu, w celu zapewnienia ochrony przed COVID-19.

            Organizator od kilku lat współpracuje nie tylko z Gminą Mosina ale również
z Kuratorium Oświaty w Poznaniu i ościennymi gminami. Rzetelnie wywiązywał się ze wszystkich zobowiązań zawartych w umowie. Zapewniał dobre warunki lokalowe, doświadczoną kadrę pedagogiczną, terapeutę oraz bogaty program pobytu.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Mosinie

ul. Dworcowa 3
62-050 Mosina
tel. (61)819-20-82

Link do platformy epuapLink do bipPolityka prywatnościDeklaracja dostępności